Blog

We're excited to see even more people connect and explore creativity — across languages, borders, and hearing levels alike!

 

Na zdrowie

 Na zdrowie

-Dawaj, wypijmy jeszcze, a niech to. Jakiś ten świat jest porąbany.

-Hi, kelner, ‘drink’, kuźwa, mówię drink, a ten czub nie reaguje. Kelner! Dawaj drinka. Drink, drink.

-Na zdrowie.

-No to za mój nowy wóz.

-Co! Masz nową brykę.

-Chłopie, cudeńko, perełka, marzenie, właśnie takiej marki szukałem.

-No to za twoją bryczkę.

-Za mój nowy wóz.

-Teraz będziesz dojeżdżać samochodem do pracy?

-Raczej nie, nie ma gdzie parkować, mógłbym na ósmej, wiesz tam przed stacją jest taki duży parking, ale te korki i tak dalej; przepłacałbym.

-Jakiej marki ten wóz?

-Audi.

-No, no. Dobry wybór.

-Słuchaj, oferta nie do odrzucenia, takie cacko i za pół ceny, nie zastanawiałem się.

-No pewnie, teraz będziesz szpanować.

-Nie mogę napatrzyć się; taka duża maszyna i tak błyszczy się.

-Jak się prowadzi? Byłeś gdzieś dalej.

-Na zdrowie.

-Na zdrowie.

-Nie jeszcze nie, muszę wymienić opony, a jedno koło ma flaka.

-To jeszcze nie jeździłeś?

-Nie, ale gościu, co mi tę brykę sprzedał, zapewniał, że jest runner, to znaczy że jest super maszyna i nie ma się czego doczepić

-Na pewno.

-Wiesz, gdzie w pobliżu można kupić tanio opony?

-Widziałem na 9-tej sklep z oponami.

-Nie, nie będę wyrzucać pieniędzy w błoto.

-Mówię o używanych, gdzieś za dychę.

-Ale długo nie pojeździsz.

-Nie gadaj takich rzeczy.Wiesz,że te głęby wymieniają bardzo dobre, ekstra, pierwsza klasa opony. Zobaczysz, za 10 dolarów będę miał opony marzenie.

-Oby.

-Co, nie wierzysz.

-Nie, nie,  wszystko jest możliwe.

-A widzisz. Aha, również dorzucę nowy akumulator, bo to cudo nie ma akumulatora.

-W Costoco można dostać.

-Ale tam tylko nowe sprzedają. Ja takich nie chce.

-Ale gdzie ty kupisz używany akumulator?

-Zobaczysz. Na scrap yardzie na pewno są, czasami tam są prawie nowe samochody po wypadku, to i akumulator musi być jak nowy. Zaoszczędę gdzieś 50 dolców.

-Chyba masz rację. Gdzie zamierzasz wybrać się, jak będziesz miał opony i akumulator?

-No, no, nie tak szybko. To nie tak. Tam coś trzeba będzie zrobić z tą skrzynią biegów, zamienię na ręczną, bo ta automatyczna troszeczkę wysłużyła się; właściciel tak zalecił.

-Aby wymmienić na ręczną?

-Nie, coś ty głupi? Chodzi o to,że nie będę wykładać jakichś niebotycznych pieniędzy na skrzynię, bo zapłacę więcej niż za ten elegancki pojazd.

-Ale nie wiem, czy tak da się zrobić, czy te układy będą pasować; przecież nie możesz tak wstawić skrzyni; trzeba będzie nanieść spore poprawki.

-Wszystko da się zrobić. Rozmawiałem z Krzyśkiem i powiedział, że coś da się zrobić.

-To ten co handluje papierosami?

-No. Na zdrowie.

-Na zdrowie

18/12/2023

Można powiedzieć, że są różne punkty widzenia.  Prośby nic nie znaczą, kiedy wchodzi w rachubę prawo. Zrozumienie tonie w morzu łez. Nawet największe poświęcenie nic nie da, bo prawo jest prawem.  Jak raz sąd założył, że jesteś winny, nie ma odwrotu… trzeba spłonąć na stosie.

18/12/2023

Przemyt 5 milionów papierosów to być może gra warta świeczki. Być może, celnicy kiedyś przyłapali mnie i trzeba było odsiedzieć trzy i pół roku, ale stawka jest wysoka. To tylko kilka lat w celi, ale potencjalne wynagrodzenie jest wysokie. No i prawnik zrobi wszystko, aby mnie bronić.

Barnet 14/09/23

Kiedy matka chce jak najlepiej dla dziecka i zwraca się do sądu, aby uregulować kontakty ojca z dzieckiem, niechcąco puszka Pandory jest otwarta. Sąd nie może podjąć decyzji na korzyść wnioskodawcy, wiedząc, że istnieje zagrożenie dla dziecka. Albo alkohol, albo wiedzenie się z dzieckiem. Nie ma kompromisu.

13/09/23 WMC

Puste Westminster Magistrates’ Court   Miałem stawić się w WMC, chodziło o posiedzenie wstępne, czyli przeniesienie sprawy do sądu wyższej instancji. Co najbardziej uderzyło mnie to fakt, że na pierwszym piętrze było pusto. Zazwyczaj o każdej porze można było zaobserwować przynajmniej kilku polskich tłumaczy, natomiast dzisiaj patrzyłem w pustkę, która była dla mnie błogosławieństwem.

12/07/23

  Mały lekko zarośnięty woźny krzyknął: chodź tutaj, nikt w biurze nie pracuje. Wszedłem na drugie piętro i on, podekscytowany, powiedział, że tłumaczka została zabukowana. Tak zwane podwójne zamówienie tłumacza to żadna niespodzianka. Ubrany w białą koszulę, słabo mówcy po angielsku, woźny kazał mi usiąść w poczekalni i czekać. Posłusznie usiadłem, po około dziesięciu minutach spóźniona koleżanka pojawiła się. Ten człowiek chodził tam i z... Read More

26/05/2023

Approaching the court in Chelmsford I tried to look for a significant place. A church in the middle of the square stands out, there are benches around where you can relax. Then the face of the court appeared. I had to go through the gate and endure the search carried out by the staff. When waiting to be called in by the usher, I happened to over hear a conversation between a lovely female barrister and her colleague.''I will take, I think, until at least 12:00 because there is an interpreter,''... Read More

26/05/23

I was sat quietly waiting to be invited to the courtroom by the usher when I heard a barrister talking to her colleague on the phone. She  said she would probably complete her counseling  soon, however, due to an interpreter being involved it might take longer.I allowed myself to draw her attention to the fact that, on the contrary, thanks to the presence of the interpreter she should feel reassured that her job would be feasible at all.

April

ACCESS TO TREATMENT DOPUSZCZENIE DO LECZENIA [when translated verbatim from Polish to English=] PERMISSION+FOR+TREATMENT Comment: Access (dostęp) is translated as permission (dopuszczenie). An unacceptable lexical mistake, Polish patients are told to 'get permission' to be treated in an NHS hospital. Many petients may as well have been misled and deprived of available medical help because they were misinformed and ill-advised by the badly translated booklet. The translator, as... Read More
TERMS AND CONDITIONS       PRIVACY POLICY      TERMS OF USE      COOKIES      JOB APPLICATION PRIVACY      GENDER PAY GAP      MODERN SLAVERY POLICY